TEDOM energie podporuje nadační fond Na1lodi

23
Srpen
2023
Podporujeme
Sdílet na
Jak jsme se našli?

CSR aktivity firem jsou v dnešní době naprostým základem fungování ve společnosti. V TEDOM energie tuto myšlenku podporujeme a snažíme se podporovat takové projekty, které pomáhají zlepšovat sociální úroveň této země. Jedním z nich je nadační fond Na1lodi. Kromě společného města Brna, kde působíme my i fond, nás pojí teplo domova. Teplo domova se totiž skrývá v názvu TEDOM. Název vznikl spojením počátků slov TEplo a DOMov. A stejný zájem, tedy teplo domova, má i nadační fond Na1lodi. Stará se o děti z dětských domovů a snaží se jim tak v životě vytvořit teplé zázemí domova.

Hodnoty fondu

Cílem fondu není zásobit děti hračkami a materiálnem. Smyslem aktivit fondu je přinést dětem do života zážitky a vztahy, které by je provázely životem. TEDOM energie díky sbírkám přispívá například na pobyt pro děti na horách nebo na letní teambuilding dětských domovů. Tvůrkyní hodnot je Monika Melicharová, předsedkyně správní rady. Čerpá ze svých životních zkušeností. Ty nás právě zajímaly, proto jsme se Moniky zeptali na její cestu vedoucí k dobrovolnictví.

Co nám o své cestě řekla Monika?

“Moje cesta dobrovolnictví vedla přes obdarovávání individuálních dětí, popálených nebo jinak handicapovaných. Narazila jsem ale na rodinu, která mé pomoci zneužívala, jelikož byla dostatečně zajištěná, a ještě přijímala peníze ode mě. Chtěla jsem se takovým situacím vyhnout, a tak jsem si pro podporu vybrala děti z dětských domovů. Abych dobrovolnictví dala rámec, založila jsem NF Na1lodi, který se právě tomuto cíli věnuje.

Z počátku jsme poskytovali materiální podporu, ale zde jsme také narazili. Tyto děti nepotřebují více hraček ani plyšáků, ocení společné zážitky, kontakt a vztah. Proto není moje cesta jen o zprostředkování zážitků, ale především se fyzicky účastním aktivit s dětmi. Znám všechny jménem, znám jejich příběhy, často i rodiče a samozřejmě sourozence, se kterými povětšinou v domovech jsou. Udržuji kontakt s dětmi, které domov už opustily nebo odešly do jiného domova. Snažím se jim být podporou a ukázat jim, že i ony mají šanci na normální život, i když je jejich cesta opravdu trnitá.

K dětem mám celý život velmi blízko. Hlídala jsem je už jako teenager. Podpora dětí mi dává smysl! Nyní, když čekám vlastní, dráhu ambasadorky NF Na1lodi vypustit nemíním, protože mě právě i tyto děti potřebuji. Prostě jen moje dcera bude mít spoustu sourozenců.”

Je pro nás velkým potěšením přispívat dětem z dětských domovů a poskytovat jim šanci na rozmanitější život. Přejeme fondu a dětem úspěšnou cestu, na které je nadále budeme rádi doprovázet. Děkujeme Monice za sdílení jejího příběhu.

ZUZKA Z MARKETINGU

Podívejte se, co se děje
v naší společnosti