Skupina TEDOM. Silná finanční struktura a stabilní kořeny. Jsme její součástí.

31
Květen
2023
O nás
Sdílet na

Co je vlastně skupina TEDOM?

Jak vznikla TEDOM energie? Na jakých pilířích stojí? A kdo ji vlastní? Skupina TEDOM? Nahlédněte do DNA naší firmy. Celé to začalo před třiceti lety v Třebíči jednou kogenerační jednotkou. Možná si říkáte, co má kogenerační jednotka společného s námi jako dodavatelem elektřiny a plynu… 

…psal se rok 1991 a v Třebíči v jedné garáži vznikla malá strojírenská firma. Její zakladatel Josef Jeleček ji tehdy pojmenoval TEDOM. Zkrácením TEplo DOMova tak chtěl ukázat, že firma vyrábí kogenerační jednotky, které umí z jednoho vstupního paliva vyrobit současně elektřinu a teplo. Z malé firmy během třiceti let vyrostla firma velká. Dnes má tisícovku zaměstnanců a s tržbami 3,5 miliardy korun vyváží do 40 zemí, patří tak mezi tři nejvýznamnější výrobce kogeneračních jednotek na světě.

Od svého založení firma ušla obrovskou cestu a svým zákazníkům vedle kogeneračních jednotek začala nabízet mnohem víc – možnost aktivně se zapojit do decentralizované energetiky a stát se aktivními a nezávislými účastníky energetického trhu. Součástí tohoto posunu bylo také zahájení prodeje energií pro domácnosti a firmy pod značkou TEDOM energie. „Vznik TEDOM energie byl logický krok, v Tedomu jsme chtěli dát možnost účastnit se proměny celé energetiky a nabídnout férové ceny všem odběratelům z řad domácností a firem,“ říká ředitel TEDOM energie Jakub Odložilík.

V Tedomu tak vznikl doslova celý energetický ekosystém – od kogeneračních jednotek, které naše mateřská firma nejen vyrábí a servisuje, ale také provozuje, vše propojuje s FVE a dalšími zdroji. Poskytuje systémové a podpůrné služby energetickému trhu, obchoduje s elektřinou na velkoobchodním trhu a v neposlední řadě dodává energie koncovým zákazníkům právě pod značkou Tedom energie. Za námi jako prodejcem energií tak stojí silná strojírensko-energetická skupina Tedom. „Můžete si být jistí, že když nakupujete elektřinu přes Tedom energie, stojí za tím know-how a analytická práce našich zkušených kolegů,“ říká ředitel TEDOM energie Jakub Odložilík.

Součást Jet Investment

Celá skupina TEDOM je součástí české investiční společnosti Jet Investment finančníka Igora Faita a jeho partnerů Libora Šparlinka, Lubora Turzy a Marka Malíka. Mezi českými investory zaujímají výsadní postavení, mají za sebou čtvrt století práce, kdy pomocí soukromého kapitálu a dlouholetého byznysového know-how rozvíjejí firmy v celém středoevropském regionu. Jet Investment ve svých fondech kvalifikovaných investorů spravuje aktiva včetně doposud nesvolaného kapitálu ve výši 12 miliard Kč.

V současnosti spravuje investiční společnost prostřednictvím fondů Jet 1 a Jet 2 vedle skupiny Tedom další významné společnosti 2 JCP, ROCKFIN, BENVIG HEAT TRANSFER, HOECKLE AUSTRIA, STROJÍRNY POLDI, KORDCARBON, FIBERPREG a EDS GROUP. Ve svých portfoliových společnostech zaměstnává téměř 5000 zaměstnanců. Od roku 2021 investuje také fond průmyslových nemovitostí s portfoliem devíti realitních projektů v Německu, Česku a Polsku.

Zajímavé odkazy:

ZUZKA Z MARKETINGU

Podívejte se, co se děje
v naší společnosti