Pan Hurtík ušetřil za elektřinu 4 000 Kč za 6 měsíců! Jak je to možné? Fixace na měsíc.

01
Březen
2024
Energetika
Sdílet na

Pan Hurtík přešel od předchozího dodavatele k Jistotě na měsíc. Výsledek? Úspora 4 000 Kč za elektřinu za 6 měsíců. Jak je to možné? Fixace na měsíc.

Pan Karel Hurtík byl zákazníkem dodavatele E.ON. Měl zafixovanou výhodnou cenu na 2 roky. Fixace mu končila v létě 2023. V té době čekal, že mu stávající dodavatel nabídne, jako věrnému dlouholetému zákazníkovi, novou výhodnou cenu. Nejen že se tak nestalo, ale dokonce by tehdy nový zákazník dostal lepší nabídku, než pan Hurtík, jako věrný zákazník.

Co si asi obchodní zástupci tohoto dodavatele v té době mysleli, se bohužel nedozvíme.

Co ale víme je, že pan Hurtík cítil, že si za svou věrnost takové chování nezasloužil.

Ocitl se v situaci, kdy musel hledat nového dodavatele energií. Takového, který by mu nabídl výhodnou cenu.

Proč by vás to mělo zajímat?

Při spotřebě okolo 8,5 MWh elektřiny u rodinného domku, ve kterém žije s manželkou a dětmi v Moravském Písku, je každá úspora znatelná. V té době ale většina dodavatelů nabízela pouze dlouhodobé fixace a fixovali zákazníky na vysoké ceny. Pro pana Hurtíka by dlouhodobý fix znamenal zdražení o téměř 300 %. Nepřicházelo v úvahu se k takovým cenám zavazovat na dva nebo tři roky.

Jaké měl tehdy možnosti, když se nechtěl fixovat na dlouho za nevýhodné ceny? Fixace na měsíc.

Jedna možnost tady byla. Dodavatel, který nabízel výhodný produkt. Produkt, který by znamenal úsporu v řádech tisíců korun. Pan Hurtík se rozhodl změnit dodavatele. Jak změna probíhala?

Se změnou dodavatele nebyly vůbec žádné komplikace. Já jsem totiž čekal, že dá TEDOM výpověď stávajícímu dodavateli. Myslel jsem si, že mě potom stávající dodavatel osloví s nějakou lepší nabídkou. Ale nic takového se neodehrálo. Víceméně to vyznělo jako ‘běž, my tě nepotřebujeme’. Divím se tomu. Chápal bych, kdybych měl třeba spotřebu nula nula nic. Ale myslím si, že těch 8 nebo 9 MWh už je nějaká spotřeba, která by je mohla zajímat. V podstatě mi tím řekli: ‘dělej si, co chceš, nám je to úplně jedno’.”, popisuje pan Hurtík, za jakých okolností přešel k Tedomu.

V červenci 2023, kdy k nám přešel, jsme byli na trhu téměř jediný dodavatel, který nabízel měsíční fixace. O příběhu našeho produktu Jistota na měsíc jsme už mluvili v předchozím článku (přečtěte si zde). O Tedomu se dozvěděl z Facebookové skupiny “Energetické úspory”. Podle něj hodně lidí vidí v měsíčních fixacích riziko, ale on sám ne. A tento přístup se panu Hurtíkovi nadmíru vyplatil. Fixace na měsíc znamená úsporu po celý rok.

A jak to dopadlo?

Přechod na produkt Jistota na měsíc znamenal pro pana Hurtíka úsporu 4 000 Kč jen za prvních 6 měsíců, kdy je naším zákazníkem! V tabulce níže je porovnání ceny měsíční fixace a produktu Variant PRO 12 duben 2023 od společnosti E.ON dle spotřeby v jednotlivých měsících. V roce 2024 by měl pan Hurtík zbytečně vysokou cenu zafixovanou ještě dalších 6 měsíců. Vzhledem k dalšímu očekávaném poklesu ceny se tak jeho úspora ještě zvýší.

Pan Hurtík říká, že je maximálně spokojený.

Kde můžu, tak doporučuju TEDOM. Se svým energetickým poradce jsme v kontaktu. Píšeme si, a když něco potřebuju, tak to není problém. Vyřídí, poradí, všechno úplně v pohodě. Jsem maximálně spokojený. Když se mě někdo zeptá, jestli nevím, ke kterému dodavateli přejít, tak vždycky doporučuju jenom TEDOM.

A co vy a fixace na měsíc?

Spokojíte se s tím, že za energie platíte více, než musíte?

Spokojíte se s tím, že vám z rodinného rozpočtu zbytečně odtékají peníze?

V dnešní době existuje velké množství dodavatelů, jejichž nabídky se pohybují hluboko pod dlouhodobými fixacemi, které nabízejí “tradiční velcí dodavatelé”. Fixace na měsíc je řešením.

Změna dodavatele není vůbec složitý proces.

Vlastně je to skoro tak jednoduché, jako dojít si do obchodu pro rohlíky.

Nechte nám na sebe kontakt zde a my vám se vším pomůžeme.

Podívejte se, co se děje
v naší společnosti