Ženy v energetice #1 Nikola Skřeček

08
Listopad
2023
Ženy v energetice
Sdílet na

Vítejte u prvního dílu našeho nového seriálu, který mapuje osobní i profesní cesty žen, jež formují tvář současné energetiky. Naše série Ženy v energetice přináší příběhy plné nadšení, odhodlání a odbornosti těch, které pracují na různých pozicích ve skupině TEDOM. Jak vypadá pracovní den žen v Tedomu? Koho považují za své vzory? Setkaly se někdy s nějakými pracovními překážkami kvůli svému pohlaví? Nejen na tyto otázky najdete odpověď v našich rozhovorech.

Jako první se nám představí Nikola Skřeček.

Ahoj, na začátek rozehřívací otázka. Jaká je tvoje pozice v Tedomu?

Ahoj, v Tedomu pracuji na pozici Asistent Manager a vedu pobočku v Olomouci a Ostravě.

Jak vypadá tvůj běžný pracovní den?

Ráno začínám kávou a plánováním v kanceláři s teamleadery a obchodníky. Obvykle následuje meeting nebo školení na určitý produkt co máme v nabídce. Dopoledne bývá různé, buď vedu pohovory, nebo jedu s obchodníkem na schůzku, popřípadě školím nováčky a dávám zpětnou vazbu stávajícím obchodníkům. S nimi řeším plnění jak individuálních plánů, tak těch teamových. Odpoledne většinou věnuji svým zákazníkům.

Co jsi dělala předtím, než jsi nastoupila do Tedomu?

Před Tedomem jsem také pracovala v energetice. V jiných firmách, ale na pozici obchodního zástupce.

Proč zrovna energetika?

Energetiku jsem si vybrala právě proto, že je to stabilní odvětví, které se ale dynamicky mění. Člověk se musí neustále učit nové věci. Líbí se mi, že je to odvětví, které je důležité jak v období prosperity, tak v období recese.

Jaká oblast energetiky je pro tebe nejzajímavější?

Zajímám se o věci související s decentralizací energetiky v ČR. Ať už se jedná o obnovitelné zdroje, systém vyrovnávaní soustavy nebo další. Ale nejvíce mě baví s firemními klienty řešit samotnou komoditu. Nejvíc mě těší, když vidím úsporu, jakou klienti díky naším produktům dosáhli.

Kde čerpáš informace a jaké zdroje bys doporučila sledovat?

Informace čerpám jak u nás, tak v zahraničí. Čtu různé články a poslouchám podcasty. Z příspěvků na sociálních sítích např. LinkedInu nebo Twitteru se také dozvídám spoustu užitečných věcí. Jako zdroj, který pravidelně sleduji můžu uvést tzbinfo.cz

ženy v energetice
Potkala ses se v práci v energetice s nějakými překážkami, kvůli tomu, že jsi žena?

To asi hlavně na začátku, když jsem v energetice začínala. Bylo mi 20 let. Jednala jsem často s majiteli firem, kteří byli podstatně starší než já. Nebylo moc obvyklé, že žena pracuje v takovém oboru. Stávalo se, že mě někteří majitelé firem nebrali vážně, občas mě i zkoušeli ze znalostí v energetice. To se ale během pár měsíců změnilo, jak přibývaly znalosti a zkušenosti.

Jaké benefity naopak pro sebe vidíš v této oblasti jako žena v energetice?

Myslím si, že díky ženské empatii dokážu navazovat s mými klienty a obchodními partnery dlouhodobé profesionální vztahy. A v některých případech jednodušeji než muži. Díky tomu se mnou velká část mých klientů spolupracuje již dlouhé roky.

Na který projekt nebo podařený úkol jsi hrdá a ráda na něj vzpomínáš?

Je toho více, ale jedna z věcí, na kterou jsem nejvíc hrdá, je vybudování pobočky v Olomouci. Nebylo to jednoduché a vybudovat kvalitní tým a mít stabilní výsledky trvalo bezmála rok.

ženy v energetice
Kdo je tvůj vzor?

Rozhodně Simona Kijonková, majitelka Zásilkovny. Je mi velkou inspirací jak v businessu, tak v jiných oblastech.

Co bys vzkázala ženám, které chtějí do energetiky vstoupit?

Vzkázala bych jim, aby se nebály, často totiž slýchám od žen na pohovoru, že mají strach, zda by ovládly technickou část této práce. Vše se člověk časem naučí.

Jaké důležité dovednosti a znalosti by měly mít ženy v energetice?

Určitě si myslím, že mezi hlavní dovednost patří umění přizpůsobit se novým trendům.

Je ještě něco, čeho jsme se nedotkli a ráda bys to zmínila?

Nakonec bych chtěla říci, aby se ženy nebály přijít k nám na pohovor a vyzkoušet si kariéru v Tedomu. Ženy v energetice jsou stále nedostatkové zboží a doufám, že se to do budoucna změní.

Poslední sadu otázek namixovala samotná značka TEDOM.

Co se ti vybaví při vyslovení těchto pěti slov?

T – Trend: Módní trend

E – Energie: TEDOM

D – Domov: Klid

O – Opora: Partner

M – Muzika: Letní festival

Díky za rozhovor 🙂

Podívejte se, co se děje
v naší společnosti