Energie jsou v pohybu.

Proč nefixovat a jít do spotu?

Před výkyvy cen vás chrání vládou stanovený cenový strop. Pokud cena klesá, automaticky platíte méně. Objevte T-Spot – moderní způsob nákupu elektřiny a plynu. Více ve videu níže.

Výhody tohoto produktu

Plaťte méně než strop

S T-Spotem máte jistotu, že od 1. 1. 2023 zaplatíte nejvýše vládou stanovené maximum. Pokud ceny klesají, automaticky platíte méně.

Využijte výhod spotu

Cena spotu se mění každý den podle vývoje velkoobchodního trhu, který se aktuálně uklidňuje. Vyvarujete se fixace v nevhodnou dobu.

Zafixujte později

Zákonem garantovaná výpovědní lhůta pro domácnosti je 1 měsíc, v případě potřeby můžete smlouvu snadno změnit.

Jak vypadá den obchodníka v TEDOM energie?

Jaké jsou přednosti spotových produktů oproti fixaci a proč jsou lepší, než státem stanovený strop? To vám vysvětlí náš zkušený obchodní ředitel Pavel Berka.

Co je to spotový trh a jak funguje?

Jak funguje trh s energiemi a proč může být zrovna T-Spot nejvýhodnější řešení pro vás? V krátkém videu vše vysvětluje Tereza, specialistka naší zákaznické péče.

Už jen krok od výhodnější ceny vašich energií

Máte zájem o nabídku na míru? Váš osobní energetický poradce vás bude kontaktovat co nejdříve po odeslání formuláře s kontaktem.

  Vaše údaje budou zpracovány v souladu s Prohlášením o zpracování osobních údajů.

  Proč také nezafixovali?

  Mnozí z našich klientů, kterým končila fixace, se rozhodli pro spotový produkt. Je totiž v současné situaci ten nejvýhodnější.

  „V Tedomu se o nic nemusíme starat, ceny nám zastropují automaticky.“

  „V Tedomu se o nic nemusíme starat, ceny nám zastropují automaticky. Náš osobní energetický poradce je tu pro nás kdykoliv se potřebujeme na něco zeptat.“ – Ivana Peiskerová, Pardubicko

  „Zastropované ceny nabízejí všude. T-Spot umí být ještě levnější.“

  „Najít nyní na trhu slušný ceníky se zdálo být nemožné. Zastropované ceny nabízejí všude, ale T-Spot umí být ještě levnější. Jsem spokojený a fixaci zvážím, až se situace uklidní.“– Jan Michalský, Šternberk

  „Nečekám na slevu. Ceny se podle spotu snižují samy.“

  „Líbilo se mi, že můj poradce mi vše vysvětlil přímo u mně doma. Nejvíce se mi líbí, že nemusím čekat, až mi dodavatel sníží cenu. Ceny podle spotu klesají automaticky.“ – Marie Mejtová, Prostějov

  Máme odpovědi na všechny vaše otázky

  Co to vlastně je spotový trh?

  Obecně lze spotový trh definovat jako okamžitý, k dodání zboží a platbě totiž dochází okamžitě. Na spotovém trhu energií dodavatelé pro zákazníky nakupují elektřinu nebo plyn den před dodávkou. Ceny na spotovém trhu velmi dobře reagují na poměr mezi nabídkou a poptávkou, není zde prostor pro spekulace. Například v létě, kdy se do výroby zapojí fotovoltaické zdroje, může jít cena elektřiny i do mínusu. Naopak pokud je elektřiny či plynu nedostatek a jejich cena roste, spotový trh na tento trend reaguje jako první. Z historických dat je však zřejmé, že tento výkyv je dočasný a ceny se postupně vrátí zpět na hladinu, která je z dlouhodobého hlediska výhodnější než fixní ceníky.

  Proč je podle vás právě nyní spotová cena výhodná?

  Spotové ceny jsou v dnešní situaci šance na zvládnutí těžkého období bez dlouhodobé fixace aktuálně extrémně vysokých cen. Doporučujeme je zejména zákazníkům, kterým skončila fixace a řeší ceny na příští období. Univerzální řešení, jak současným cenám čelit, neexistuje. Odborníci napříč trhem však shodně doporučují produkty, kdy cena elektřiny a plynu reaguje na vývoj trhu co nejdříve, tedy velmi krátké fixace nebo právě produkty se spotovou cenou.

  Proč smlouva na dobu určitou v kombinaci se spotovým produktem?

  Aktuálně jsme bohužel v situaci, kdy někteří dodavatelé nepřijímají nové zákazníky za žádných podmínek. S nabídkou úvazku v kombinaci se spotovým produktem tak především vycházíme vstříc přáním našich zákazníků, kteří považují smlouvu na dobu neurčitou za riziko. Se smlouvou na dobu určitou si navíc zajistíte pevnou cenu za službu obchodu, kterou vám po celou dobu zvoleného úvazku nezměníme. Dalším důležitým benefitem u nás v Tedomu je možnost v průběhu úvazku změnit produkt ze spotového na jakýkoliv z aktuálně nabízených.

  Podle čeho určujete denní nebo dokonce hodinovou spotřebu?

  Měření spotřeby energií zatím ve většině odběrných míst probíhá jednou za rok. Jedná se o tzv. neprůběhové měření (typ „C“), kdy nelze z elektroměru/plynoměru získat data o denní/hodinové spotřebě. Pro odhad průběhu vaší spotřeby použijeme typový diagram dodávky. Typové diagramy dodávky jsou vytvářeny pro každý kalendářní rok na základě prováděných měření u velkého množství zákazníků a určují modelový průběh spotřeby pro podobné typy odběru. U průběhového měření (typ „A“ a „B“) umí elektroměry/plynoměry dodávat informace o denní/hodinové spotřebě, spotřeba je tedy stanovena přesně pro konkrétní odběrné místo.

  Jak často budu dostávat vyúčtování?

  Termín vyúčtování je stanoven termínem odečtů distribučních společností a my jako dodavatel ho nijak neovlivňujeme. Vyúčtování tak budete i nadále dostávat ve stejném období, jak jste zvyklí.

  Jak budu platit zálohy?

  Zálohy budete platit jednou měsíčně. S prvotním nastavením její výše vám pomohou energetičtí poradci. Protože víme, že doplatek za vyúčtování energií může nepříjemně překvapit, pravidelně propočítáváme optimální výši záloh a kontrolujeme, zda je záloha nastavena v souladu s aktuálním růstem cen energií a s vaší spotřebou. O případné úpravě zálohy vás včas informujeme. Případné přeplatky nepoužíváme na úhrady dalších záloh, vracíme je na účet.

  Mohu si T-Spot jenom vyzkoušet?

  Odběr za spotové ceny je z dlouhodobého hlediska výhodné řešení. Spotový trh však může být vlivem některých událostí velmi rozkolísaný a zákazníkům přestane odběr za jeho podmínek vyhovovat. U nás v Tedomu není problém kdykoliv si vybrat jiný produkt z aktuálně nabízených. Toto platí i pro smlouvy uzavřené na dobu určitou. Naši energetičtí poradci jsou připraveni kdykoliv pomoci s výběrem pro vás nejvhodnějšího řešení.

  Jaká je výpovědní lhůta?

  Zákazníci z řad domácností mohou smlouvu s produktem T-Spot vypovědět s lhůtou 1 měsíc, která počíná běžet od prvního dne měsíce následujícího po měsíci, ve kterém je nám doručena písemná výpověď. Pro ostatní zákazníky platí výpovědní lhůta dle konkrétní uzavřené smlouvy nebo dodatku.