Podporujeme motorové surfování, sport plný energie

15
Květen
2023
Podporujeme
Sdílet na

Jsme sponzorem týmu APEX Pilots, který bojuje o tituly mistrů světa v motorovém surfování. Vybrali jsem si tento sport, jelikož pochází z Brna, stejně jako my. O úspěších týmu vás budeme pravidelně informovat na našem blogu a sociálních sítích.  V prvním vydání naší série popisuje majitelka týmu Elisabeta Faitová motorové surfování, závody mistrovství světa a založení týmu Apex Pilots.

Motorový surf pochází z České republiky

První motorový surf zvaný Jetsurf byl vyroben v České republice v roce 2009.  Jedná se o surfové prkno se zabudovaným motorem dosahující rychlosti až 60 km/h při váze pouhých 17 kg. Výroba celosvětově populárního Jetsurfu probíhá ve Střelicích u Brna a tato unikátní prkna se zabudovaným spalovacím motorem jsou vyvážena do celého světa. 

Od prvních závodů po mistrovství světa

Spolu s výrobou Jetsurfu se v roce 2012 začaly pořádat první závody v této disciplíně. Získaly takovou popularitu, že přilákali účast jezdců z celého světa. Díky oblibě a náročnosti dané disciplíny se motorové surfování od roku 2019 stalo oficiálně uznávaným sportem: Mezinárodní federací vodního motorismu (UIM), Mezinárodním olympijským výborem. Je členem Asociace uznaných sportovních federací (ARISF) a Světové antidopingové agentury (WADA).

Od roku 2022 se koná oficiální Mistrovství světa v motorovém surfování v kategoriích – muži, ženy, junioři a elektricky poháněné surfy.

motorové surfování a jeho jezdci na návštěvě v TEDOM energie Olomouc
Tým APEX Pilots při návštěvě v Olomouci
Jak probíhají závody v rámci mistrovství světa?

Jedná se o třídenní závod. První den je tréninkový a vrcholí kvalifikací. Každý jezdec si vybojuje startovací pořadí do závodu. Druhý den se jedou celkem tři rozjížďky, jimiž se závodníci snaží probojovat do finále. Poslední den probíhají dvě finále. Maximálně dvanácti jezdců vyráží společně na hromadném startu. Vítězí ten, kdo bezchybně objede bóje v co nejvyšší rychlosti. Závodů se účastní okolo stovky závodníků z celého světa. První závod letošní sezóny se bude konat v Berlíně 26. – 27. května. Následují Itálie, Švédsko, Chorvatsko a jako poslední v tomto roce hostí závody Saudská Arábie.

Mít svůj tým je důležité

Motorové surfování představuje velmi mladou sportovní disciplínu, která se neustále vyvíjí. Zatím nemá trenéry nebo přesně daný styl jízdy. Do letošní sezóny jezdci trénovali většinou individuálně. To nevedlo k tak efektivním výsledkům a zlepšením jako trénink několikačlenného týmu, kdy si jezdci předávají know-how a dosahují tak nejlepších výsledků. Proto jsem se rozhodla založit tým Apex Pilots. Trénujeme společně jak během zimní přípravy, tak i v létě na vodě, jezdíme na soustředění a podnikáme společné aktivity. V budoucnu chceme pořádat dětské akademie a vychovávat mladé talenty v tomto sportu.

Tým Apex Pilots

Pro závody mistrovství světa se tým Apex Pilots skládá z profesionálních jezdců jako jsou Alex Lukscheider, mistr světa z roku 2022 nebo Jakub Kornfeil, vícemistr světa. Jakub je mimo jiné i manažerem týmu a stará se především o tréninkovou přípravu jezdců. Do týmu patří dále vícemistr světa z Mexika Ayrton Eboli a já, závodící v rámci mistrovství světa již sedmým rokem. Nejmladší a velmi talentovanou jezdkyní našeho týmu je Linda Lukscheider.

Velmi nás těší, že jsme uzavřeli spolupráci se společností TEDOM energie a děkujeme za podporu v letošní sezóně na Mistrovství světa 2023.

ELISABETA FAITOVÁ
MAJITELKA TÝMU APEX PILOTS

Naše firma je pet friendly, kromě mopse Káji nám v Olomouci dělají společnost i dvě krajty královské. A jak je vidět, Apex Pilots mají pro strach uděláno.

Podívejte se, co se děje
v naší společnosti