Produkt T-Spot

Objevte moderní způsob nákupu energií. T-Spot je dlouhodobé řešení bez zkoumání ceníků a hledání lepších nabídek.

Výhody tohoto produktu

Aktuální velkoobchodní ceny

Dlouhodobě výhodné řešení nákupu energií.

Ochrana proti fixaci v nevhodnou dobu

Produkt lze ve vhodnou dobu změnit. Třeba zafixovat.

Spolehlivý dodavatel

Máme silné finanční zázemí skupiny TEDOM.

Co je spotový trh a jak funguje?

Jak funguje trh s energiemi a proč muže být zrovna T-Spot nejvýhodnější řešení pro vás? V krátkém videu vše vysvětluje Tereza S, specialistka naší zákaznické péče.

TEDOM představení

Proč se přidat do rodiny TEDOM energie?

Máme skvělé partnery, výhodné ceny, osobní přístup a řadu doplňkových služeb.

Energetický poradce pro každého

Osobní poradce máme nejen pro velké firmy, města a obce, stejnou péči věnujeme i drobným živnostníkům a domácnostem. Po celé republice máme širokou síť poboček, kde nás můžete navštívit. Stovka našich energetických poradců je připravena pomoci s čímkoliv okolo energetiky. Záleží jen na vás, zda si domluvíte osobní schůzku nebo konzultaci po telefonu.

Komplexní energetická řešení

Sledujeme trendy, abychom pro naše zákazníky měli připravená ta nejlepší řešení. Energie dodáváme za spotové i fixní ceny, vždy s ohledem na aktuální situaci na trhu a potřeby zákazníka. Ve spolupráci se širokou sítí partnerů nabízíme fotovoltaické elektrárny, tepelná čerpadla, rohože i panely. Elektřinu vykupujeme ze všech zdrojů.

Zázemí tradiční značky TEDOM

TEDOM je tradiční výrobce a provozovatel vysoce účinných energetických zdrojů - kogeneračních jednotek. Své výrobky prodáváme v řadě zemí světa od Japonska, přes Evropu až po Spojené státy. Nabízíme široký rozsah výkonů, využíváme různé druhy plynného paliva. Ve svém oboru patříme ke světové špičce, pyšníme se zejména vlastními motory, čímž se mohou pochlubit jen opravdu velcí výrobci.

Kompletní ceníky produktu T-Spot A 23

Níže si stáhněte ceník podle svého distribučního území.

Pražská plynárenská Distribuce, a.s. GasNet, s.r.o. EG.D, a.s.
Distribuční území Pražská plynárenská Distribuce, a.s. Náhled ceníku
Distribuční území GasNet, s.r.o. Náhled ceníku
Distribuční území EG.D, a.s. Náhled ceníku
Archiv ceníků

Začít s námi je snadné

Žádné zbytečné papírování. Vše vyřídíme online, telefonicky, za vás.

Chci přejít

Nechte nám na sebe kontakt

Ozveme se vám a doladíme nezbytné detaily

Hotovo! Všechno papírování zařídíme za vás

Elektřina

Umíme také výhodnou dodávku elektřiny

Máme odpovědi na všechny vaše otázky

Co to vlastně je spotový trh?

Obecně lze spotový trh definovat jako okamžitý, k dodání zboží a platbě totiž dochází okamžitě. Na spotovém trhu energií dodavatelé pro zákazníky nakupují elektřinu nebo plyn den před dodávkou. Ceny na spotovém trhu velmi dobře reagují na poměr mezi nabídkou a poptávkou, není zde prostor pro spekulace. Například v létě, kdy se do výroby zapojí fotovoltaické zdroje, může jít cena elektřiny i do mínusu. Naopak pokud je elektřiny či plynu nedostatek a jejich cena roste, spotový trh na tento trend reaguje jako první. Z historických dat je však zřejmé, že tento výkyv je dočasný a ceny se postupně vrátí zpět na hladinu, která je z dlouhodobého hlediska výhodnější než fixní ceníky.

Kdo může uzavřít smlouvu se spotovou cenou?

Firemní zákazníci mohou uzavírat smlouvy se spotovou cenou bez omezení. Pro domácnosti platí, že dodávku se spotovou cenou lze zahájit pouze s odběrným místem, které je osazeno tzv. chytrým elektroměr, který umožňuje průběhové měření. Chytrý elektroměr je typický pro domácnosti s fotovoltaikou, jeho osazení si lze i zaplatit. Chytré plynoměry se do domácností v ČR neosazují, odběr plynu za spotovou cenou tak dle aktuálních pravidel bohužel nelze.

Uzavřel jsem smlouvu se spotovou cenou, proč nemohu zahájit dodávku a musím si vybrat jiný produkt?

Energetický zákon od 1. ledna 2024 zakazuje domácnostem, které nejsou vybaveny průběhovým měřidlem, zahájit od 1. 1. 2024 odběr za spotové ceny. Tento zákaz se bohužel vztahuje i na všechny smlouvy a dodatky, které sice byly podepsány před nabytím účinnosti tohoto zákona, ale odběr za spotovou cenu měl být zahájen později. Aktuálně lze odběr za spotové ceny zahájit pouze pro firemní zákazníky.

Proč smlouva na dobu určitou v kombinaci se spotovým produktem?

Aktuálně jsme bohužel v situaci, kdy někteří dodavatelé nepřijímají nové zákazníky za žádných podmínek. S nabídkou úvazku v kombinaci se spotovým produktem tak především vycházíme vstříc přáním našich zákazníků, kteří považují smlouvu na dobu neurčitou za riziko. Se smlouvou na dobu určitou si navíc zajistíte pevnou cenu za službu obchodu, kterou vám po celou dobu zvoleného úvazku nezměníme. Dalším důležitým benefitem u nás v Tedomu je možnost v průběhu úvazku změnit produkt ze spotového na jakýkoliv z aktuálně nabízených.

Podle čeho určujete denní nebo dokonce hodinovou spotřebu?

Měření spotřeby energií zatím ve většině odběrných míst probíhá jednou za rok. Jedná se o tzv. neprůběhové měření (typ „C“), kdy nelze z elektroměru/plynoměru získat data o denní/hodinové spotřebě. Pro odhad průběhu vaší spotřeby použijeme typový diagram dodávky. Typové diagramy dodávky jsou vytvářeny pro každý kalendářní rok na základě prováděných měření u velkého množství zákazníků a určují modelový průběh spotřeby pro podobné typy odběru. U průběhového měření (typ „A“ a „B“) umí elektroměry/plynoměry dodávat informace o denní/hodinové spotřebě, spotřeba je tedy stanovena přesně pro konkrétní odběrné místo.

Jak často budu dostávat vyúčtování?

Termín vyúčtování je stanoven termínem odečtů distribučních společností a my jako dodavatel ho nijak neovlivňujeme. Vyúčtování tak budete i nadále dostávat ve stejném období, jak jste zvyklí.

Jak budu platit zálohy?

Zálohy budete platit jednou měsíčně. S prvotním nastavením její výše vám pomohou energetičtí poradci. Protože víme, že doplatek za vyúčtování energií může nepříjemně překvapit, pravidelně propočítáváme optimální výši záloh a kontrolujeme, zda je záloha nastavena v souladu s aktuálním růstem cen energií a s vaší spotřebou. O případné úpravě zálohy vás včas informujeme. Případné přeplatky nepoužíváme na úhrady dalších záloh, vracíme je na účet.

Mohu si T-Spot jenom vyzkoušet?

Odběr za spotové ceny je z dlouhodobého hlediska výhodné řešení. Spotový trh však může být vlivem některých událostí velmi rozkolísaný a zákazníkům přestane odběr za jeho podmínek vyhovovat. U nás v Tedomu není problém kdykoliv si vybrat jiný produkt z aktuálně nabízených. Toto platí i pro smlouvy uzavřené na dobu určitou. Naši energetičtí poradci jsou připraveni kdykoliv pomoci s výběrem pro vás nejvhodnějšího řešení.

Jaká je výpovědní lhůta?

Zákazníci z řad domácností mohou smlouvu s produktem T-Spot vypovědět s lhůtou 1 měsíc, která počíná běžet od prvního dne měsíce následujícího po měsíci, ve kterém je nám doručena písemná výpověď. Pro ostatní zákazníky platí výpovědní lhůta dle konkrétní uzavřené smlouvy nebo dodatku.