Jaroslav Jiruška, obchodník roku 2022 v TEDOM energie

22
Prosinec
2022
O nás
Sdílet na

Konec roku je obdobím, kdy se ohlížíme za našimi činy a kdy na poli obchodním vyhlašujeme ty nejlepší. Za rok 2022 získal ocenění obchodník roku ve společnosti TEDOM energie pan Jaroslav Jiruška. A souhlasil, abychom s ním nakoukli pod pokličku této profese.

Tento rok byl pro vás z pracovního hlediska velmi úspěšným. Získal jste ocenění „Obchodník roku 2022“. Předně vám gratuluji a ráda bych se zeptala na pár otázek a poznala tak lépe práci obchodníka.

Co je důležité pro takový pracovní úspěch? Musí být obchodník pilný nebo musí umět šikovně vybrat zákazníka? A jaké vlastnosti a jaké dovednosti by měl obchodník mít proto, aby se mu v práci dařilo? A třeba i získal titul obchodník roku?

I když si to někteří obchodníci myslí, tak o umění vybrat si šikovně zákazníka to rozhodně není. Nejzásadnější je si věřit, mít chuť a přístup. Nejprve je podstatné začít s oslovením menších firem, kde nasbíráte zkušenosti a postupně se dostanete k větším úspěchům. Podstatou úspěchu je vybudování dobrého vztahu se zákazníkem. Člověk musí být upřímný a vždy říkat zákazníkovi pravdu, pokud tyto 2 věci porušíte, tak vám to poškodí celou kariéru. Jakmile máte se zákazníkem dobrý vztah a dokážete mu ušetřit peníze nebo vyhledat výhodné řešení, tak vás doporučí dále a budoucí businessy jsou o to jednodušší. Důležité je také to, aby vás práce bavila a mít jasně stanovené cíle, čeho v životě chcete dosáhnout. Určitě každý máme své sny a je jenom na nás, jestli je přeměníme v realitu nebo ne.

Proč jste si pro svou práci vybral zrovna oblast energetiky? Co vás na energetice baví?

Pocházím z regionu, kde převládá především automobilový průmysl. Znám několik lidí, kteří tam dokonce pracují a když jsem viděl, jak chodí z práce strhaní, náhodně jim přidávají směny, tak jsem si řekl, že to není nic pro mě. Brouzdal jsem na webu a zaujal mě inzerát u jedné energetické společnosti. Řekl jsem si, že lidé budou svítit a topit pořád, tak jsem v tom viděl budoucnost. Toto se mi potvrdilo a v energetice nyní pracuji téměř 5 let. A zjistil jsem, že to vlastně není jenom o svícení a topení, ale lidé začali stále více a více poptávat fotovoltaické elektrárny, tepelná čerpadla a technologie jdou stále dopředu, tak uvidíme, co přijde v následujících letech.

To se mi na energetice také líbí, protože se stále učíte novým věcem. Dokonalé je, že i v době krize máme skvělé příležitosti a stačí je jen využít. Mám rád práci s lidmi a nejvíce mě baví, že se setkáte s různými lidmi od průměrné české rodiny až po majitele miliardových společností. Rád poznávám jejich příběhy a některými se dokonce inspiruji.

TEDOM energie nabízí komplexní energetické služby. Oslovuje vás některá z těchto oblastí více? A co vás na ní zajímá?

Nedá se říci, že by mě nějaká oblast oslovovala nejvíce, ale zpočátku se specializuji na dodávky elektřiny a plynu. Pokud se zákazníkem uděláte dobrý vztah a je spokojený, tak vás vždy osloví s poptávkou i na ostatní produkty. Velké množství zákazníků, se kterými jsem uzavřel smlouvu na dodávky, poptává nejčastěji fotovoltaiku a občas i tepelná čerpadla. Prodej je pak tedy daleko jednodušší.

Máte nějaké rady pro začínající obchodníky? 

Jednoznačně vytrvalost! Pokud se hned ze začátku nezadaří, tak to hlavně nevzdávat. Většina nových obchodníků si po prvním neúspěšném businessu řekne, že tohle nikam nevede a nemá to smysl, tak to raději vzdá. Za mě je to velký nesmysl a myslím si naopak, že každý neúspěšný obchod vám dá zkušenost a díky tomu se můžete zdokonalit a posunout dál. Důležité je mít svou hlavu, jít si za svým a inspirovat se lidmi, kteří něco dokázali. Všem bych doporučil zhlédnout film Zakladatel, kde je krásný příklad toho, jak podomní prodejce multimixérů dokáže vybudovat nejrozšířenější fastfoodovou síť na světě. Kdyby po několika neprodaných mixérech řekl, že to nikam nevede, nikdy bychom tu McDonald’s neměli.

obchodník roku 2022 v TEDOM energie Jaroslav Jiruška

Našeho obchodníka, Jaroslava Jirušky, si ceníme nejen my, ale i jeho zákazníci. Podívejte se co o něm říká pan Martin Paikr ze společnost FLOSMAN, která se zabývá velkoobchodní činností, nákupem, prodejem a rozvozem potravin.

Proč jste si jako svého dodavatele vybrali TEDOM a jak hodnotíte práci pana Jirušky?

Z důvodu nepotvrzení smlouvy o dodávkách elektrické energie u předchozího dodavatele, jsme byli nuceni udělat změnu. Oslovili jsme společnost TEDOM energie, kde se nás ujal energetický poradce, pan Jiruška a díky rychlému jednání jsme podepsali na začátku roku 2022 smlouvu. Pan Jiruška nám aktivně pomohl s přepisem odběrných míst na většinu našich provozoven. Na základě rychlého a profesionální přístupu, jsme se rozhodli u společnosti odebírat i plyn. Co se týče technologií, aktuálně řešíme možnosti a realizaci FVE na vybraných objektech.

Čeho si na Tedomu vážíte?

Profesionálního a slušného jednání našeho energetického poradce. Přehledné fakturace a možnosti fakturace na měsíční bázi. Péče o zákazníka, nabízeného portfolia možných energetických řešení.

V čem je spolupráce jiná, než s předchozím dodavatelem?

Co se týče samotného poradenství a konzultací, je pan Jiruška k dispozici téměř nonstop online. Nabízí se nám spolupráce na možných energetických úsporách a nabídce nových technologií, které tuto úsporu mohou přinést.

TEDOM energie nabízí energetické poradenství, jak jste spokojeni?

Určitě co se týče technologických řešení možných úspor, tak je úroveň opravdu široká. Prezentace a představení produktů v místě zákazníka. Ochota a flexibilita.

Děkuji pánům Jaroslavu Jiruškovi a Martinovi Paikrovi.

ZUZKA Z MARKETINGU

Podívejte se, co se děje
v naší společnosti