Produkt T-Spot

Objevte moderní způsob nákupu energií. T-Spot je dlouhodobé řešení bez zkoumání ceníků a hledání lepších nabídek. Dodáváme vám energii za aktuální tržní ceny.

Co je spotový trh a jak funguje?

Jak funguje trh s energiemi a proč muže být zrovna T-Spot nejvýhodnější řešení pro vás? V krátkém videu vše vysvětluje Tereza S, specialistka naší zákaznické péče.

TEDOM představení

Kompletní ceníky produktu T-Spot A

Níže si stáhněte ceník podle svého distribučního území.

PREdistribuce ČEZ Distribuce EG.D, a.s.
Distribuční území PREdistribuce Náhled ceníku
Distribuční území ČEZ Distribuce Náhled ceníku
Distribuční území EG.D, a.s. Náhled ceníku
Archiv ceníků

Doplňkové služby, které by vás mohly zajímat

Začít s námi je snadné

Žádné zbytečné papírování. Vše vyřídíme online, telefonicky, za vás.

Chci přejít

Nechte nám na sebe kontakt

Ozveme se vám a doladíme nezbytné detaily

Hotovo! Všechno papírování zařídíme za vás

Plyn

Umíme také výhodnou dodávku plynu

Máme odpovědi na všechny vaše otázky

Co to vlastně je spotový trh?

Obecně lze spotový trh definovat jako okamžitý, k dodání zboží a platbě totiž dochází okamžitě. Na spotovém trhu energií dodavatelé pro zákazníky nakupují elektřinu nebo plyn den před dodávkou. Ceny na spotovém trhu velmi dobře reagují na poměr mezi nabídkou a poptávkou, není zde prostor pro spekulace. Například v létě, kdy se do výroby zapojí fotovoltaické zdroje, může jít cena elektřiny i do mínusu. Naopak pokud je elektřiny či plynu nedostatek a jejich cena roste, spotový trh na tento trend reaguje jako první. Z historických dat je však zřejmé, že tento výkyv je dočasný a ceny se postupně vrátí zpět na hladinu, která je z dlouhodobého hlediska výhodnější než fixní ceníky.

Proč je podle vás právě nyní spotová cena výhodná?

Spotové ceny jsou v dnešní situaci šance na zvládnutí těžkého období bez dlouhodobé fixace aktuálně extrémně vysokých cen. Doporučujeme je zejména zákazníkům, kterým skončila fixace a řeší ceny na příští období. Univerzální řešení, jak současným cenám čelit, neexistuje. Odborníci napříč trhem však shodně doporučují produkty, kdy cena elektřiny a plynu reaguje na vývoj trhu co nejdříve, tedy velmi krátké fixace nebo právě produkty se spotovou cenou.

Proč smlouva na dobu určitou v kombinaci se spotovým produktem?

Aktuálně jsme bohužel v situaci, kdy někteří dodavatelé nepřijímají nové zákazníky za žádných podmínek. S nabídkou úvazku v kombinaci se spotovým produktem tak především vycházíme vstříc přáním našich zákazníků, kteří považují smlouvu na dobu neurčitou za riziko. Se smlouvou na dobu určitou si navíc zajistíte pevnou cenu za službu obchodu, kterou vám po celou dobu zvoleného úvazku nezměníme. Dalším důležitým benefitem u nás v Tedomu je možnost v průběhu úvazku změnit produkt ze spotového na jakýkoliv z aktuálně nabízených.

Podle čeho určujete denní nebo dokonce hodinovou spotřebu?

Měření spotřeby energií zatím ve většině odběrných míst probíhá jednou za rok. Jedná se o tzv. neprůběhové měření (typ „C“), kdy nelze z elektroměru/plynoměru získat data o denní/hodinové spotřebě. Pro odhad průběhu vaší spotřeby použijeme typový diagram dodávky. Typové diagramy dodávky jsou vytvářeny pro každý kalendářní rok na základě prováděných měření u velkého množství zákazníků a určují modelový průběh spotřeby pro podobné typy odběru. U průběhového měření (typ „A“ a „B“) umí elektroměry/plynoměry dodávat informace o denní/hodinové spotřebě, spotřeba je tedy stanovena přesně pro konkrétní odběrné místo.

Jak často budu dostávat vyúčtování?

Termín vyúčtování je stanoven termínem odečtů distribučních společností a my jako dodavatel ho nijak neovlivňujeme. Vyúčtování tak budete i nadále dostávat ve stejném období, jak jste zvyklí.

Jak budu platit zálohy?

Zálohy budete platit jednou měsíčně. S prvotním nastavením její výše vám pomohou energetičtí poradci. Protože víme, že doplatek za vyúčtování energií může nepříjemně překvapit, pravidelně propočítáváme optimální výši záloh a kontrolujeme, zda je záloha nastavena v souladu s aktuálním růstem cen energií a s vaší spotřebou. O případné úpravě zálohy vás včas informujeme. Případné přeplatky nepoužíváme na úhrady dalších záloh, vracíme je na účet.

Mohu si T-Spot jenom vyzkoušet?

Odběr za spotové ceny je z dlouhodobého hlediska výhodné řešení. Spotový trh však může být vlivem některých událostí velmi rozkolísaný a zákazníkům přestane odběr za jeho podmínek vyhovovat. U nás v Tedomu není problém kdykoliv si vybrat jiný produkt z aktuálně nabízených. Toto platí i pro smlouvy uzavřené na dobu určitou. Naši energetičtí poradci jsou připraveni kdykoliv pomoci s výběrem pro vás nejvhodnějšího řešení.